Drahá lásko

21. ledna 2014 v 17:42 | All-No |  Téma týdne
/Vytáhnu starý sešit do češtiny na straně, kde probíráme dopis jako slohový útvar.../
Drahá lásko...

...existuje snad kromě tebe ještě někdo tak silný, že dokáže lidi k sobě přitáhnout či v tom horším případě je dostat zase od sebe? Kdo jiný než právě ty dokáže takové věci?
Často přemýšlím, jaký by bez tebe byl život. Jaké je bytí na světě bez tebe, jsem již několikrát zakusila, protože v těch slabých chvilkách mě napadl tvůj pravý opak. Nenávist. Zloba.
Ano, je silná. Ale jen pro ty,kteří jí nedokážou vzdorovat. A já to naštěstí dokázala. Ze slabých chvilek se staly momenty bojů o mou přirozenou lidskou podstatu. Vrátila jsi se ke mě, ikdyž to viselo jenom na vlásku. Ale jakto?
V čem spočívá tvoje síla?

Možná je to v počtu tvých tváří, projevuješ se totiž hned několika způsoby.
Člověk dokáže milovat zvíře, a ono jeho. Pán a jeho pes mezi sebou nemají žádná tajemství, ale zároveň mezi sebou tají téměř vše. A přesto mezi nimi vzniká vztah, o kterém lidé mluví jako o Tobě. Jako o lásce.

A pak přátelství. To není láska? Jaký je rozdíl mezi zamilovaným párem a dvěma nejlepšími přáteli? Nedá se říct, který vztah je důležitější či 'větší'. Protože stejně jako pravá láska, je pravé přátelství nejméně i nejvíce stejně důležité, protože toho člověka máte rádi takového, jaký je, se všemi klady i zápory.

S čímž se dostáváme k té hlavní části. Láska dvou lidí (ať už jsou opačného či stejného pohlaví), kteří jsou rozhodnuti spolu být na věky.
Cítit k jinému člověku něco víc, než to co cítíme k sobě...
Mít ho rád jako nikoho jiného, důvěřovat mu...
Být spolu úplně souznění...
Chtít pro tu osobu udělat cokoli...
To jsi ty.

Akam se na tebe hrabe nějaký smutek či zloba? Bolest? Ano, i ta s tebou chodí ruku v ruce. Jak totiž jinému srdce napravíš, jinému zase zlomíš. Tak to je. Ale lidé by měli bojovat za lásku, protože ona není samozřejmostí.
Je to vlastně takový velký a nekonečný boj.

Začíná to hledáním. Vždycky jsem si myslela, že lásku najdu snadno. že prostě potkám svého prince na bílém koni, usmějeme se na sebe, vybuchne mezi námi láska na první pohled a budeme navždy spolu. Sentimentální názor, jak jsem později zjistila. Protože ono první musí přijít hledání. Není to na první pokus, já už moc něvěřím na lásku na první pohled. Ale stojí to za to. Nemá cenu se přemáhat s tvým nalezením, prostě nechme plynout čas, ono se to časem objeví. Ale jak vlastně?

Když teda někoho naleznete, musíte dotyčnou osobu poznat. Ale opravdu poznat. Ne jenom zhodnotit číslem jedna až pět stav jejího oblečení a vlasů, ale poznat a zároveň pochopit, kdo to doopravdy je. To co se jí líbí, co ji baví, jak ten človíček vidí svět a jak ho vnímá, a mnoho dalšího. Poznat lidské klady je krásné, ale když potom odhalíte, jaký má oný vyvolený člověk zapory, často vás to odradí. Ale takto by to nešlo. Protože když při poznání jeho ucítíte tu jiskru, ten pocit, že se do něj dokážete zamilovat, musíte ho přijmou celého takového, jaký je. Ne jen jeho část.
Protože pokud ho budete milovat pro jeho inteligenci, nebude to láska ale obdiv. Pokud pro jeho postavení ve společnosti, nebude to láska, nýbrž vzhlížení a pokud pro jeho vzhled, bude to pouhá lidská vlastnost, že nás prostě přitahují ti pěkní...

A co já? Jak já tě vnímám...
Poslední dobou si uvědomuju, jak jsi pro mě důležité. Díky tobě jsem nalezla svou sílu a zároveň svou zranitelnost. Díky lásce si dokážu uvědomovat váhu života a krásu všedních dní.
Díky tobě se mi rozbuší srdce vždycky, když ho vidím vidím a zároveň má duše pláče, protože se mnou nemůže být.
Kvůli tobě jsem pochopila význam slov 'udělat pro člověka všechno...'
Díky tobě už jenom nepřežívám prázdné dny. nýbrž opravdu žiju každou chvílí...
Jen díky tobě jsem se naučila skrýt bolest, kterou s sebou mimochodem přinášíš a vypořádávat se s ní...
Ale to nejdůležitější, právě díky tobě jsem se naučila milovat, ale opravdu...
A tak ti děkuji za každou chvíli lásky, štěstí, radosti, naděje, ale i bolesti smutku a zlosti, protože jen díky tomu umím být taková, jaká opravdu jsem...

S láskou, Tvá All-No
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate. Kate. | Web | 21. ledna 2014 v 18:09 | Reagovat

~dokonale napsaný!!!!!!!!!!!:O

2 All-No All-No | Web | 21. ledna 2014 v 18:18 | Reagovat

[1]: děkuju :)

3 Z. Z. | Web | 25. ledna 2014 v 22:28 | Reagovat

Jééé :-) Krásný článek. :-)

4 All-No All-No | Web | 27. ledna 2014 v 21:54 | Reagovat

[3]: díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama