Můj malý útěk z reality...

22. prosince 2013 v 12:33 | All-No
Někdy poslouchám cizí rozhovory... vím, není to moc slušné, ale zabírá to.

Když se cítím hodně špatně, po hádce, roztžce, či nějaké další nepříjemné situaci, která jako naschvál sama neodchází, ale naopak se vyžívá v těch bolestných poryvech, kterými brázdí mou mysl, nevím, jak se z toho dostat. Samozřejmé je řešení, že onu nepříjemnost vyřeším (omluva, přiznání a kdoví co ještě), ale ne vždy najdu v sobě tu sílu to udělat. Poslední dobou na má bedra dopadají problémy, které podle mého názoru ani nemají řešení. Vím, že bych možná neměla, ale do doby, kdy je to už opravdu nepřípustné, se snažím si jich nevšímat, zapomenout. To pak příchází na řadu můj takový malý útěk z reality. Ne vždycky vyřeší mou aktuální neduhu, ale podá spíše jakési prášky. Vím, je to ale jako místo silných antibiotik dávat slabé prášky tlumící bolest. No uznejte sami.
Takové nepříjemné situace na mě dopadají, když jsem sama. Ve společnosti mých blízkých to jaksi samo opadne. Často tedy cítím ten nepříjemný tlak pod plícemi či svýrání žaludku právě třeba při cestě do školy, ze školy, pryč...
A to se pak často tak nějak zaposlouchám do cizích rozhovorů... Většinou si pak uvědomí, že každý má ty svoje problémy, které řeší, nepříjemnosti, které ho bolí... Vždycky se mi tak vnitřně uleví, že na to nejsem sama. Takže z takové nudné cesty se stane "stezka porozumění" a já si uvědomím, že nejsem jediny smolař na světě a odprostím se od špatné nálady.
Hodně mi taky pomáhají písničky... když jsem šťastná, poslouchám melodii, když smutná, soustředím se na slova. Dobré jsou pro mě taky filmy či seriály, kde se dobře můžu vžít do děje, potom prostě zapomínám na přítomnot a prožívám příběhy herců.
Vím, není dobré utíkat či zapomínat na ty zlé věci, ale postavit se jim je prostě někdy nad mé síly. Strašně bych někdy chtěla své problémy a hlavně jejich řešení někomu svěřit, aby se o ně postaral, protože by to mnohdy lepší... pro mě.
Ale nebudu "nepozizvní", protože v posledních cca. dvou týdnech se mi stalo mnoho úžasných věcí, díky ktrým se cítím mnohem lépe, které mi pomáhají. Strašně za ně děkuji mým přátelům...

Bye... All
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama