Život

18. srpna 2013 v 18:53 | Everen
Jednou mi někdo četl hrozně krásný příběh...

Byl o dvou embryích - dvojčatech v těle lidské matky. Jedno z nich bylo optimista, druhé pesimista. Jednou tak spolu začali probírat téma, jestli je po narození ještě život. Optimista tvrdil, že jejich opravdové žití začíná až po porodu. Pesimista mu ale tvrdil, že "život po životě" tady, už prostě není.
Základní myšenkou toho příběhu (který byl mimochodem mnohem lépe napsaný a trochu více rozvinutý, než moje zkrácená verze) byla víra optimisty, že po porodu na ně dva bude čekat jejich maminka, která je celou dobu nosila v sobě, milovala je a její tělo se o ně staralo... Ani nevím, jak mě téma týdne přivedlo zrovna sem, ale musela jsem se o toto podělit alespoň s někým. Pokud vás zajímá originál, myslím, že pokud napíšete do vyhledávače v googlu Život po porodu, něco vám to určitě vyhodí ;).

Můj názor na život je, že je to určitě něco úžasného, je to dar. Ve většině případů máme možnost používat svou hlavu, svůj rozum, svou sílu, abychom dosáhli toho, co chceme. V sobě můžeme mít své názory, můžeme ovlivnit situaci, můžeme žít, tak jak chceme.
Mám takové oblíbené souvětí, které jsem asi někde slyšela, ale tak nějak jsem si je sama upravila: Žij tady a teď. Neohlížej se do minulosti, protože ji už stejně nemůžeš změnit, vem si z ní jenom poučení. Nepřemýšlej nad budoucností, protože je tak daleko. Přemýšlej jenom nad přítomností, žij tady a teď, tím co máš. Využívej toho, co jsi už prožila pro to, co ještě prožívat budeš. Nikdy se už nic nebude opakovat, tak nepromarni ani tuto chvíli svého života.


Mohla jsem to napsat i jinak, ale už to měnit asi nebudu. Je to můj názor, a asi si za ním budu stát.
Mějte se kráásně! Ev*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ave Ave | Web | 18. srpna 2013 v 22:01 | Reagovat

Chtěla by ses stál členem vlčí smečky? Můžeš. V naší RPG http://wolf-war-rpg.blog.cz/
(Moc se omlouvám za reklamu, ale jinak to nejde.)

2 EI EI | Web | 19. srpna 2013 v 20:17 | Reagovat

K tématu ŽIVOT jsem přidal přednášku Garyho Yourofsky. Rád bych vás pozval k jejímu shlédnutí na můj blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama