"Turistika Jižních Čech" aneb "Cizinecké legie na Třeboňsku a okolí"

19. srpna 2013 v 17:13 | Everen
Když si na dovolené po českých památkách připdám jako na výletě v Japonsku...

Takže...13.8 až 18.8 jsme se s rodinkou vydali na takovou typicky českou dovolenou, a to právě do města Třeboň, tedy takovým podle mě celkem vyhledávaným městem Jižních Čech, s velkým počtem rybníku v okolí. Pěkné počasí, hezké ubytování, počet nových věcí a dobré jídlo zapříčinilo dobrý ohlas tohoto šestidenního výletu.
Fotky asi nedodám. Jednoduše vysvětleno, neměla jsem chuť ani náladu.
Využili jsme pmátk tohoto kraje, kterými přímo překypoval, a navštívili jsme zámek v Hluboku, podhraní městečko i samotný hrado-zámek v Českém Krumlově, Holašovice, Třeboňský zámek i Scharzenberskou hrobku. Asi chápete, že jsem tak trochu přepamátkovaná, a všecko se mi to plete dohromady. Budu si to muset nechat trochu uležet.
Mojí nejužitečnější věcička celého pobytu byl můj malý dotykáček (bez wifi... -_-) a sluchátka, které jsem tahal opravdu všude.
Tak, ale ať se dostanu k nepodstatné podstatě mého článku - tolik cizinců na jednom místě jsem snad ještě ani neviděla. Samozřejmě, takový moraváček jako já nemůže být znalý "velkoměstského ruchu", ale na můj vkus už to bylo i celkem otravné.
Branami zámků Hluboká a Český Krumlov se totiž valily davy turistů od Německa, Slovenska a Španělska, až po nekolik Francouzů a horu Japonců. Jejich odlišnost od typických čecháčků byla morově poozorovatelná. Japonky byly v různých bundách, dlouhých kalhotech, s klobouky a malými slunečníčky, zatímco my jsme se pařili v tílkách a kraťasách. Vybavení, které měli také přitahovalo mou pozornost. Nejnovější foťáky, iPhony a tablety mě i u starších příslušníků tohoto národa tak nějak vyváděly z míry.
Ne aby jste si mysleli, že jsem nějak zaujatá, proti jiným národům. Jenom projevuju své opravdu velké nadšení... No, jiný kraj, jiný mrav !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama