Milovat i nenávidět

19. srpna 2013 v 16:45 | Everen |  Articles
Nejradši bych něčím (možná i někým) praštila... Ale neudělám to a jen se snažím dostat do zajímavé situace...
/po rozkliknutí celého článku najdete moje myšlenky, které bych nejraději vymazala/

Mám strašné výkyvy nálad. Kolísám nad úplným nadšením a totální bezmocí. Tyto dvě věci, jsou ale dokonce tak zvláštně postavené, že i na chatu na facebooku jsou postaveny tak blízko. Tyto věci, nebo spíš, řekněme si otevřeně - lidé, mi dokážou zrychlit tep, ikdyž ani jeden o tom nejspíš neví.
Ten první je důvodem mého štěstí. Je to člověk, kterého až nehorázně miluju, ale on to netuší. Jsem šťastná za každou jeho zelenou tečku u jeho jména, reálně za každý úsměv či slůvko, které je pro mě. Kolikát se mi začly klepat nohy v jeho blízkosti, kolikrát jsem měla možnost s ním mluvit, a já ji moc dobře nevyužila. Kolik vzpomínek na něj mám, a bojím se, že zapomenu. Znamená pro mě tak moc, že se bojím každé chybičky před ním, abych si tu moji malou "reputaci" u něj nepokazila. Zatím se mi to daří.
Ten druhý u mě zase vyvolává smutek. Asi by mi někdo další řekl, ať si z něj nic nedělám, ani já ho nemusím mít ráda, když on mě rád taky nemá, ale nejde to. On mě nemá moc vlásce, a já, místo abych mu to plně oplácela, tak pociťuji strašnou bolest, že tenhle stav bezmoci neumím zastavit, a utišení bývá jen mlhavě krátké. Snad by bylo i lepší, kdyby mi pořádně vynadal, a já ho mohla poprosit o alespoň malé přátelství. Ale ne. Oba dva jsme jako mrtví králíci, a bojím se, že on to asi tak nehrotí jako já, snad to ani neřeší...
Jsem na takovém mrtvém bodě. Snažím se těmto myšlenkám vyhýbat, k čemuž mi pomáhá hudba, mí přátlé, moje rodina, dokonce i psaní mého deníčku.
Ale říkám si, že kvůli jednomu člověku se snad svět nezboří. Že mám i jiné lidi, kteým na mě snad alspoň trochu záleží. Potřebovala bych společnost, kde bych mohla mé nejčernější myšlenky vyvrátit či na ně zapomenout. Snad dokážu najít nějakou mez či nějaké řešení, které mě učiní alespoň trošinku šťastnou...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama