Bohatství vs. bohatství

28. srpna 2013 v 14:23 | Everen
Bezdomovci ve svých duších...

Téma týdne mě ze začátku příliš nezaujalo, ale potom jsem někde přečetla slovo bohatství (a pustila si k tomu TUHLE skladbu) a nějak mi článek v hlavě vyšel sám...

S bezdomovci moc zkušeností nemám. Jediné setkání, které jsem s nimi měla, bylo při jedné cestě vlakem, kdy jsem pod jedním mostem viděla jeden takový pár. Uvědomila jsem si, že k takovým lidem, i když často nám nejsou příliš příjemní, bychom měli mít určitý respekt. Někteří z nás jsou často naštvaní, že musí být například bez wifi, nemůžou si koupit něco co chtějí, ale nad takovými věcmi třeba bezdomovci ani nepřemýšlejí. Jsou rádi, když na ulici najdou něco, co jim alespoň trochu zlepší život.
Ano, nechci tady ze sebe dělat blbce, protože třeba z půlky si mohli svůj osud zapříčinit sami, svým chováním či jednáním.

Potom ale vidíte, jak můžou být takový lidé bohatí. A teď nemluvím jenom o lidech bez domova. Ti kteří nepatří mezi ty nejbohatší či nejmajetnější, můžou mít někde svoje bohatství skryté hluboko v sobě. V takové situaci, kdy naše bankovní konto zrovna nepřetéká, si začnem vážit všeho co máme, a v těch dobrých případech se v nás může zrodit cit, který je mnohem ... v podstatě více opravdovým bohatstvím, než drahé oblečení, velké domy... Míň bohatí lidé mi příjdou (tedy alespoň v některých případech) i jako lepšími přáteli. Nepotřebují druhým ukazovat svůj majetek, ale můžou rozdávat něco, co mají v sobě.
Když si všímám okolí, vyplynou kolem mě skupinky přátel, na které když se podíváte pozorněji, uvidíte, že se liší tím co mají na sobě a pak i tím jak se chovají. Skupina přátel v značkovém oblečení, kluci s kalhotami u kolem, machří tím, jak sprosotě nadávají, kouří, ani nepozdraví, když se potkáte... jsou IN... ale je vždycky jejich přátelství něčím lepším, než přátelství "normálních" lidí? Lidí, kteří nemusí předvádět něco co nejsou, lidí, kteří nemusí dokazovat, že jsou někdo, jenom tím, že ukazují prostředníček či mají drahé věci.
Je to takový můj názor, protože podle mě lidé, kteří mají své majetné bohatství, ale nemají mezi sebou upřímné přátelství, jsou vlastně taky takovými bezdomovci sami v sobě. Přesně naopak, než ti fyzičtí lidé bezdomova, o kterých jsem psala prve. Ti možná nemají majetek, ale mají fantazii, lásku a další upřímné vztahy, zatímco majetní lidé možná něco fyzicky vlastní, ale můžou postrádat to druhé. A co je pak lepší?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lana Donnalyn Lana Donnalyn | Web | 28. srpna 2013 v 16:16 | Reagovat

Zaujímavo si to pojala, túto tému týždňa. Ani som nečakala, že ma nejaký článok konečne takto zaujme.

Je krásne, že si sa tu vlastne "vyspovedala," je skvelé čítať niečo takéto úprimné a od srdca.

2 Everen Everen | 28. srpna 2013 v 16:34 | Reagovat

[1]: děkuju, někdy mě myšlenky takto "zasáhnou"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama