Chvíle v ráji?

16. července 2013 v 11:50 | Everen |  Téma týdne
Zakázané ovoce vždy nejlépe chutná...

Myšlenka

Každý určitě zná ten pocit, když máte něco zakázané (to asi spíš ti mladší), nebo když si něco odřeknete a tak Vás to láká... Znám to. Chtěli byste to mít, ikdyž vlastně nemůžete, možná trochu sami od sebe nechcete. Snad znáte příběh známé trojice - Adam, Eva a had.

Přepsáno

Spíše ti mladší znají případy, že chtějí vydět film, číst knížku, nebo já nevím ještě co, a jejich rodiče jim to... nedovolí. "Jste na to moc malí... Nemůžeš být na počítači tak dlouho... Nechápeš to...". Typický příklad je právě toto. Někdy jim (přeneseně nám) tak úplně nedojde, že to vlastně třeba myslí dobře, že k tomu mají i důvod. Bohužel to většinou pochopíme až později, třeba po nepříjemné hádce dvou generací.
Jinak to jde "vysvětlit" taky. Můžeme to vztáhnou třeba i na ... oblečení. I to může být pěkný příklad toho oného zakázaného ovoce. Jdete po ulici... vydíte nějaký obchod s oblečením... a tam... KRÁSNÁ HALENKA! Ale dražší, než by jste normálně obětovali za jiné oblečení. Je opravdu hezká, ale chápete, že za tolik peněz by jste si mohli koupit třeba i dvě. Strašně by jste ji chtěli, ale vaše dobré svědomí vám to nedovolí. Není pro vás tak úplně zakázaná, ale když jste na tom, tak jak jste - nechcete tolik utrácet, nekoupíte si ji, ale stejně ji pořád budete chtít.
Pro ty ostatní může být zakázané milenec (milenka).

Některé známé dvojice z filmů taky jsou sami sobě zakázaným ovocem.
Romeo a Julie k sobě chovali nejnádhernější cit, který člověk může poznat, ale kvůli jejich původu, bylo pro ostatní nemyslitlné, že by někdy měli být spolu. Byli sami pro sebe zakázaným ovocem, které si je navzájem životně důležité. Váha slov "životně důležité" jde nejvíc vidět, když se stane ona osudová věc - smrt Romea, kvůli Julii a následně smrt Julie kvůli Romeovi. Kdyby nebyly pro sebe "zakázaným ovocem", ale dvojicí, které bylo umožněno k sobě chovat takovouto silnou lásku, měli by oba dva nejšťastější život.
Vybavila jsem si taky třeba Edwarda a Bellu ze Stmívání, ikdyž tam to nebylo možná tak očividné. Pro Bellu byl Edward zakázaným ovocem hlavně tehdy, když s ním dělala něco proti svému otci (kolikrát utekla z domu a Charlie přestával mít Edwarda rád), ale i tím, že uvažovala, že by svou lidskou existenci přepsala na tu "upírskou", čímž by se od svého otce velmi vzdálila.
Zakzané ovoce platí třeba i u Harryho a Ginny v sedmém dílu oného fantasy příběhu - Harry Potter-, kde Harry slíbil, že Ginny kvůli nebezpečí při hledání viteálů, přestane milovat, ale bohužel svým způsobem nedodržel tento slib, což Rona taky rozhněvalo.


Shrnuto

Zakázané ovoce je svým způsobem takové trochu trápení, a to když něco chcete, ale nesmíte nebo nemůžete. Určitě to známe všichni. Ale jenom někdy je to lepší.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katja Katja | E-mail | Web | 16. července 2013 v 13:00 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama